separator

Oferta

Wirtualne wycieczki

Interaktywne video 360°

Panoramy sferyczne

Zdjęcia 3d obiektów

Panoramy mobilne

Fotografia reklamowa

Panoramy z lotu ptaka

Broszury Flipping Book

Gigapanoramy

Serwisy internetowe

Panoramy z lotu ptaka

panoramy obiektów przemysłowych z lotu ptaka panoramy atrakcji turystycznych z lotu ptaka panoramy inwestycji drogowych z lotu ptaka panoramy miast z lotu ptaka panoramy ośrodków sportowych z lotu ptaka panoramy terenów inwestycyjnych z lotu ptaka

Posiadasz ciekawy obiekt, działkę budowlaną, tereny inwestycyjne, rozległe tereny rekreacyjne? Chcesz w niecodzienny sposób zaprezentować zealizowaną właśnie inwestycję drogową? Chcesz wyjść przed szereg i pokazać swoje miasto w sposób, w jaki nikt go jeszcze nie oglądał? Dzięki panoramom sferycznym z lotu ptaka zrobisz to doskonale.

Jako jedna z pierwszych firm w Polsce oferujemy kompleksową realizację panoram wirtualnych wysokiej rozdzielczości z lotu ptaka.

Terminem tym określamy zdjęcia panoramiczne wykonywane z wysokości co najmniej 6 metrów (zwykle przedział ten obejmuje jednak wysokości od 25 do kilkuset metrów). Oglądanie miasta, terenów rekreacyjnych, stref ekonomicznych i przemysłowych czy inwestycji drogowych i węzłów komunikacyjnych z takiej wysokości daje zupełnie nową, niedostępną dla przeciętnego obserwatora, a więc unikatową perspektywę.

Dlaczego z lotu ptaka?

Standardowe panoramy wykonywane są ze statywu, a aparat fotograficzny znajduje się na wysokości oczu obserwatora. Dlatego widz ma wrażenie, że ogląda scenę samodzielnie i ze swojej perspektywy.

Przeniesienie punktu obserwacji zaledwie o kilka metrów w górę zmienia diametralnie sposób postrzegania obserwowanej przestrzeni. Podwyższenie go o kilkadziesiąt metrów sprawia, że w polu widzenia znajdują się obiekty zupełnie niewidoczne z perspektywy przechodnia. Dlatego panoramy wirtualne z lotu ptaka, wykonywane zwłaszcza z miejsc oddalonych od naturalnych platform i obiektów wysokościowych oferują tak unikalne spojrzenie na przestrzeń i znajdujące się w jej obrębie obiekty.

panoramy z lotu ptaka

Zdjęcia panoramiczne z wysokości umożliwiają również swobodną obserwację w każdym kierunku (pełne 360x180°), zachowane są również wszystkie parametry oferowane przy produkcji panoram sferycznych (takie jak wysoka rozdzielczość, możliwość tworzenia zdjęć HDR itp.).

Dla kogo?

Panoramy sferyczne z lotu ptaka mogą być wykorzystywane w każdej branży zainteresowanej dokumentacją fotograficzną. Z uwagi na specyficzne możliwości mogą być szczególnie przydatne do następujących celów:

 • Promocja miast
  Prezentacja wybranych terenów miejskich jako forma uzupełniająca wirtualny spacer po mieście; również prezentacja ciekawych części miasta np. średniowiecznego założenia urbanistycznego.

 • Prezentacja rozległych obszarów
  Ukazanie wielkości przestrzeni na jakiej rozłożone są obiekty rekreacyjne, przemysłowe, tereny inwestycyjne, działki budowlane.

 • Prezentacje zrealizowanych inwestycji budowlanych
  Kompletne prezentacje zrealizowanych zadań budowlanych np. prezentacja obiektów infrastruktury drogowej takich jak węzły komunikacyjne, autostrady itp.

 • Promocja turystyki
  Prezentacja ciekawych i atrakcyjnych turystycznie obszarów ze "sztucznych punktów widokowych".

Zobacz też:

panoramy lotnicze

Przelot nad przełęczą Bluffy, nad zamkiem de Menthon-Saint-Bernard, w pobliżu widocznego jeziora Annecy. Fot. Hubert Pawłowski, panorama: ai360.pl. Autorowi zdjęć składamy serdeczne podziękowania za udostępnienie materiału źródłowego. Zapraszamy na stronę autora zdjęć: www.annecypanoramique.com